جمع‌آوری ماهواره، زن سنندجی را به کام مرگ فرستاد

 

14776 جمع‌آوری ماهواره، زن سنندجی را به کام مرگ فرستادترس و رعب ناشی از جمع‌آوری ماهواره موجب شد که یک زن سنندجی جان خود را از دست بدهد.

برپایه‌ی گزارش ارسالی به آژانس خبررسانی کُردپا، زن جوانی در سنندج به دلیل ترس از ورود سرزده‌ی مأموران انتظامی جهت جمع‌آوری دیش ماهواره، به هنگام پایین آمدن از پشت‌بام خانه جان سپرد.

گفته می‌شود که عملیات “کماندویی” مأموران حکومتی در جمع‌آوری دیش ماهواره موجب می‌شود که این شهروند کُرد با پریدن به تراس و سقوط به حیاط خانه جان خود را از دست می‌دهد.

هویت این زن تاکنون برای آژانس کُردپا نامعلوم می‌باشد.

طی سال‌های اخیر جمع‌آواری ماهواره در مناطق کُردنشین ایران به سبب وجود شبکه‌های فضایی وابسته به احزاب کُرد اپوزسیون و نیز متعلق به حکومت اقلیم کُردستان به صورت همیشگی و ضربتی اجرا می‌شود که در اکثر این نوع اقدامات، مأمور انتظامی فاقد برگه‌ی ورود به منزل از مراجع ذیصلاح هستند.

بنابه یک نظرسنجی غیررسمی در ایران، بیش از ۶۵% شهروندان تمایلی به برنامه‌های شبکه‌های داخلی کشور ندارند و پیگیر کانال‌های برون مرزی بوده و صدا و سیمای حکومتی را ایدئولوژیک، کلیشه‌ای و یکطرفه می‌دانند.

بسیاری از مسئولان و مقامات حکومتی در ایران مخالف اقدام نیروی انتظامی در جمع‌آورای ماهواره هستند و خواهان به رسمیت‌شناختن استفاده از ماهواره می‌باشند.

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s