چه کسانی به ما دروغ میگویند؟

1148864 563731336996984 2065738618 n چه کسانی به ما دروغ میگویند؟

این روزها شاهد فعال شدن لابی های جمهوری اسلامی و توجیه کنندگان رفتار و سخنان آقای حسن روحانی که میلیون ها هموطنی که بنا بر اصل ۲۷ قانون اساسی برای دفاع از حقوق مدنی و شهروندی به خیابان ها آمده بودند را به اردوکشی خیابانی متهم نمود! با این عنوان به ظاهر روشنفکرانه هستیم که: ” آقای حسن روحانی میخواهندمرحله مرحله جلو بروند، اتحاد جماهیر شوروی را گورباچف از بین برد و باید صبر کنیم و عجله نکنیم “ ! و یا میگویند: ” زیاد عجله نکن عزیزم, حکومت شوروی را هم گورباچف نابود کرد” ! که در جواب این توجیه کنندگان باید گفت:

۱) آیا شما فکر میکنید در عصر ارتباطات میتوانید وقایع تاریخی را وارونه جلوه داده و حافظه تاریخی ملت را پاک کنید؟!

۲) چگونه است که نقش مردم اتحاد جماهیر شوروی را به هیچ میپندارید و تمام آن تحولات را نتیجه کار یک نفر میدانید؟!

۳) گویا فراموش کرده اید که آقای میخائیل گورباچف همانند آقای حسن روحانی دستبوس رهبر نبود و آقای میخائیل گورباچف به عنوان دبیر کل حزب کمونیست انتخاب شد.

۴) برخلاف آقای روحانی که سعی در کتمان حقیقت و خوش خدمتی به نظام و دیکتاتوری دارند، آقای میخائیل گورباچف به بیان ظلم هایی که نظام کمونیستی در حق مردم روا داشته بود پرداخت و بسیاری از جنایت های نظام را همانند: «اشتراف باردها» که سربازان فراری را میکشتند،«گولاگ» ها که افراد زیادی به خاطر مخالفت با نظام به این اردوگاه‌های کار اجباری از جمله در مناطق سیبری فرستاده شدند، کشتار جنگل «کاتین» که ۲۲ هزار اسیر لهستانی در آنجا کشته شدند، سیستم های سخت گیرانه نظام و کنترل زندگی خصوص مردم، گزینش ها و روش ها و منش های نظام درپاکسازی نیروهای متخصص، رفتار سازمان جاسوسی«ک.گ.ب» و تبدیل نمودن مردم به جاسوسان نظام، قتل ها و حذف مخالفان نظام و … را علنی کرد و با قاطعیت رفتارهای دیکتاتوری نظام و قتل، شکنجه و زندانی نمودن شهروندان را محکوم کرد.

۵) آقای خاتمی که بیست میلیون رای پشتوانه داشتند و مجلس همراهشان بود و هشت سال رییس جمهور بودند به تدارکاتچی بودن اذعان کردند! وضعیت آقای حسن روحانی با آن سخنانشان خطاب به ملت و دانشجوها در۱۸ تیر، ۲۵بهمن و سخنان و رفتار چند روز اخیرشان که جای خود دارد!

۶) طبق تمام قوانین حقوقی کمک به کتمان و پنهان نمودن جنایت به عنوان شراکت در جنایت محسوب میشود و از نظر اخلاقی چطور میشود گفت که هموطنانی که به دست مصطفی پور محمدی کشته شدن اشکالی ندارد! و هموطنانی که برای مطالبه حقوق مدنی و شهروندی خود به خیابان ها آمدند و خونشان به ناحق ریخته شد «اردوکشی خیابانی» کرند! و گفتن دروغ بزرگ عدم تقلب را در نزد خامنه ای که فرمان سرکوب و قتل مردم را داده است «شهامت» نامیده شود!

۷ ) آیا کتمان حقیقت و دروغ گفتن و توهین به ملت و خوش خدمتی به دیکتاتور اسمش میشود سیاستمدار اعتدالگرا؟! آنهم توهین به میلیون ها هموطنی که در راهپیمایی دفاع از حقوق مدنی و شهروندی شرکت کردند و سلاحشان فقط و فقط دستبندِ سبزشان و بیان حقیقت بود اما حکومتی ها با شلیک مستقیم، قلب و سر مردمی که در راهپیمایی شرکت کرده بودند را هدف قرار داند، مردم را از بالای پل به پایین پرت کردند، با ماشین از روی بدن هموطنانشان رد شدند، به دختران مسلمان هموطن خود در زندان تجاوز نمودند، ظرف چند روز آنقدر جوانان هموطنی که در راهپیمایی سکوت شرکت کرده اند را درزندانهای اوین و کهریزک شکنجه کردند که چندین نفر از آنها زیرشکنجه کشته شدند!

۸ ) آیا بعد از سی و پنج سال از انقلاب، داشتن یک وزیر زن از جمعیت بزرگ و تحصلیکرده بانوان، آرمان گرایی است؟! آیا در جمعیت هفتاد میلیونی ایران قحطی رجال بود که آقای پورمحمدی با آن کارنامه سیاهشون در اعدام زندانیان سیاسی بشوند وزیر دولت امید! و اعتدال!؟ جالبه که آقای روحانی گفتند برای انتخاب هیچ کدام از وزرا تحت فشار نبودن و خودشان تمام وزیران را بر اساس شایستگی آنها انتخاب کردن! راستی از سعید زینالی دانشجویی که زمان آقای خاتمی بازداشت شد چه خبر؟! راستی مگر در ایران شهروند درجه دو و سه هم داریم؟ آخه مرتضوی اگه متهم به جنایت است خوب آقای پورمحمدی که در یک تابستان۵۰۰۰ نفر زندانی سیاسی رو اعدام کردند که منجر به اعتراض و فریاد آیت اللله منتظری شدند پس این وسط شخصیت خوب داستان هستند؟! وظیفه مردم صبر و سکوت هست و یا اینکه پرسشگری و پیگیری مطالبات؟! راستی بعد از ۳۵ سال از وعده مجانی شدن آب و برق، الان چه کسانی آب و برق مجانی دارند دریافت میکنند؟!

۹) طنز تلخ ماجرا این جاست که در دوران اصلاحات، همان زمان هم آقای خاتمی را که به خاطر بیست و دو میلیون رای و پیوند خانوادگی که با بیت خمینی ایجاد کرده بود و از طریق بستگانش رابطه های فامیلی با بیت خامنه ای و رفسنجانی داشت را گورباچف ایران مینامیدند و همان موقع آیت الله منتظری به آقای خاتمی توصیه ای کرد که خود آیت الله منتظری در این باره گفته اند که:” من پیغام دادم که من اگر جای شما بودم میرفتم پیش رهبر میگفتم : شما مقامت محفوظ، احترامت محفوظ، ولی ۲۲میلیون به من رای دادند، از من انتظارات دارند و اگر بنا بشود که بخواهید در وزرای من، در استاندارهای من دخالت بکنید، افرادی را به من تحمیل کنید من نمی توانم کار بکنم ؛ بنابر این من ضمن تشکر از مردم استعفا میدهم، به مردم میگویم : ایها الناس میخواهند در کار من دخالت کنند.”

قاعده این بود که به این صورت عمل نماید. آقای رئیس جمهور به عقیده من قاعده‌اش این بود یک قدری محکمتر می آمد. مقام رهبری هم بایستی که همان رهبریش را میکرد. نه اینکه یک تشکیلات و یک گارد سلطنتی درست کند از پادشاهان دنیا زیادتر; و کسی هم دسترسی نداشته باشد و در وزارتخانه دخالت کنند، در استاندار دخالت کنند، در همه جا دخالت کنند; خود ایشان، اینهایی که اطراف ایشان هستند، این غلط است.” اما آقای خاتمی نه تنها به این توصیه آیت الله منتظری گوش نداد بلکه هر روز در راه اجرای فرامین خامنه ای گام برداشت و حتی ازلوایح معروف به لوایح دوقلو:«لایحه اصلاح قانون انتخابات مجلس» و «لایحه تبیین حدود وظایف و اختیارات رئیس جمهور» که با اشاره خامنه ای جلوی آن گرفته شد دفاعی نکرد و هنگامی که وزیر کشور و وزیر ارشاد کابینه اش را چند جوان لباس شخصی کتک زدند و به وزارت آنان اعتراض کردند آن وزیران عوض شدند! و بعد هم شاهد محاکمه دانشجویانی که شبانه به آنها حمله شده بود و محکمه وکیل دانشجویان در میان سکوت و عدم حمایت آقای خاتمی از دانشجویان بی پناه بودیم! و برآیند رفتار آقای خاتمی باعث چند دستگی در میان روشنکران و آزادی خواهان مخالف دیکتاتوری ولایت مطلقه خامنه ای و ایجاد جو یاس و نا امیدی درمیان دانشجویان و جوانان و ضربه به جنبش آزادی خواهی شد و به خامنه ای و حامیان دیکتاتوری فرصت تجدید قوا داده شد.

۱۰) بعد از ۸ سال تجربه دولت اصلاحات آموخته ایم که نمیتوانیم دیگر بار منتظر بمانیم همانند آقای خاتمی پس از پایان دوره صحبت از تدارکاتچی بودن زده شود و بعد از ۳۵ سال از سپری شدن وعده ای که آقای خمینی دادند که: ” دلخوش به این مقدار نباشید که فقط مسکن میسازیم، آب و برق را مجانی میکنیم، اتوبوس را مجانی میکنیم، دلخوش به این مقدار نباشید، روحیات شما را عظمت میدیم، شما را به مقام انسانیت میرسانیم” و پس از هزینه های بسیاری که مردم در طی این سالها برای رسیدن به حقوق شهروندی و مدنی متحمل شده اند از ما انتظار نداشته باشید اجازه بدهیم دیگران به خاطر کسب قدرت بر سر حقوق و مطالبات به حق و به جای ملت معامله کنند. ما تمام گفتار ورفتار دولتمردان را از نزدیک دنبال خواهیم کرد و مطالبه های حقوق مدنی و شهروندی خویش را به صورت فعال پیگیری خواهیم نمود وهمانطور که شما هم به خوبی میدانید حق گرفتنی است.

 

محمد رستگار
۵ شهریور ۱۳۹۲

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s