چه کسانی از سلاح شیمیایی در سوریه استفاده کرده اند؟

آنچه که از تصاویر ویدیویی موجود مشخص است حملات در تاریکی شب رخ داده است.
یک پسر کوچک می گوید “وقتی ما را زدند خواب بودیم. مادرم لباسهای خیس بر روی چشمان ما گذاشت چون احساس می کردیم که دارند می سوزند.

پدرم داد می زد که برویم بیرون. وقتی از خانه خارج شدیم یک نفر را دیدیم که مرده بود. مادرم غش کرد و پدرم به گریه افتاد. او مرا در یک ماشین گذاشت و ماشین به راه افتاد, من نمی دانم او کجاست. نمی دانم که هیچ کدامشان کجا هستند”

خبر گزاری فارس در ایران ضمن اینکه انگشت اتهام را به سوی نیروهای مخالف بشار اسد میگیرد مینویسد” مطمئناً جاده صاف کن نیروهای مخالف بشار اسد و شورشیان طبق وعده‌های شخص اوباما و نقشی که اسرائیل در این راستا ایفا می‌کند، استفاده کنندگان سلاح شیمیایی در سوریه هستند”

حسین شریعتمداری گرداننده روزنامه کیهان مینویسد ” متهم کردن ارتش سوریه به استفاده از بمب شیمیایی در اطراف دمشق، در حالی است که هم اکنون گروهی از کارشناسان سازمان ملل متحد به دعوت دولت سوریه برای بررسی ماجرا در این کشور حضور دارند و کاوش‌های اولیه و اعلام شده آنها حاکی از استفاده تروریست‌ها از سلاح شیمیایی و قتل‌عام بیش از ۶۳۵ غیرنظامی در اطراف دمشق است. از سوی دیگر تصاویر ماهواره‌ای که در اختیار کارشناسان سازمان ملل قرار گرفته و به عنوان سند ثبت شده است، بهره‌گیری تروریست‌ها از سلاح شیمیایی را تایید می‌کند. ضمن آن که به گفته وزیر خارجه سوریه، ارتش این کشور در اوج پیروزی بر تروریست‌ها چه نیازی به استفاده از سلاح شیمیایی علیه آنها دارد، مخصوصا آن که این قتل‌عام در منطقه‌ای صورت گرفته که محل حضور طرفداران دولت سوریه است و نه در اشغال تروریست‌ها. ”

اما واقعیت این است که در این شرایط بهترین استفاده را در واقع رژیم اسد و طرفدارانش برده اند. تجربه جنگ ایران و عراق به جمهوری اسلامی ثابت کرد که عکس العمل دنیا نسبت به ایجاد وحشت از جنگی شیمیایی بسیار به نفع رژیم دارنده این سلاح شیمیاییست . در واقع رژیم عراق با سرکوب به موقع کردهای طرفدار ایران هم موجب وحشت رژیم ایران شد و هم گروههای مخالف داخلی را عقب راند.

همانطور که گفتم حملات شیمیایی در تاریکی شب رخ داده است و هیچ گونه شواهدی برای اثبات اینکه از جانب چه کسانی بوده وجود ندارد. در فیسبوک نیز در سه صفحه مختلف متعلق به مخالفان دولت خبر درگیری میان شورشیان مسلح و نیروهای دولتی حدود ساعت یک و پانزده دقیقه صبح اعلام شده بود. اگر آمریکا و نیروهای بین المللی به نیروهای اسد حمله نظامی کنند اسد میتواند ادعا کند که آنها منتظر این فرصت بوده اند و این حمله شیمیایی را توطعه ایی از جانب اسراییل و آمریکا قلمداد کند و اگر در صورت نبود شواهد سازمان ملل اسد را بیگناه اعلام کند و نیروهای خارجی مخالف از کنار این موضوع بگذرند این باعث دلسردی و شکست مخالفان و نیروهای داخلی مخالف اسد شده و آنها را از رسیدن کمک برای برکناری اسد نا امید میکند و این موضوع باعث سرعت بخشیدن به سرکوب نیروهای داخلی سوریه خواهد شد.

در این شرایط روسیه اعلام کرد که در صورت حمله نظامی آمریکا روسیه عکس العملی نشان نخواهد داد. خبر گزاریهای روسی اعلام کردند دیدار نمایندگان روسیه و آمریکا در باره سوریه که قرار بود ۲۸ اوت در لاهه بر پا شود لغو شده است . در گزارش وزارت خارجه آمریکا گفته شده که طرف آمریکایی ابتدا مایل است موضع خود در مورد کاربرد سلاح شیمیایی در حومه دمشق را مشخص کند. به نظر میرسد چه جنگی در بگیرد و چه در گیری نظامی اتفاق نیفتد در هر صورت تشویش افکار عمومی به نفع اسد و جمهوری اسلامی خواهد بود و روسیه به این شکل نقش نداشتن خود را در این توطعه بطور غیر رسمی در واقع اعلام کرده است.

جمهوری اسلامی ایران از طرفی با یک انتخابات نمایشی و با فریب مردم ..چهره از هم پاشیده دموکراسی در ایران را با آوردن آدمی نه چندان خوشنام .. مثل روحانی ترمیم کرد و هر چند موفق نشد جنگی برای انحراف افکار آزادیخواهی جامعه ایران و دوام رژیم اسلامی راه بیاندازد اما با بازی شطرنجی خونین در سوریه در تثبیت حکومت اسلامی ایران تلاش میکند هرچند که حتی در این میان از قربانی کردن حزب الله لبنان هم ابایی نداشتند.

بهر صورت هر دو سر این بازی به نفع جمهوری اسلامی ایران است. با در گیر کردن آمریکا در سوریه و بدست آوردن وقت به آرزوی دیرینه‌شان که همان تبدیل شدن به یک قدرت اتمی در منطقه است خواهند رسید.

طعمه قرار دادن سوریه و بشار اسد به ایران این امکان را میدهد که آمریکا را در موقعیتی دو گانه قرار دهد, آمریکا اگر از این جریان عبور کند نیروهای داخلی و متحدین سوریه را دلسرد کرده و از دست میدهد ,اگر در گیرجنگ فرسایشی دیگری مثل عراق شود به ایران وقت لازم را برای رسیدن به قدرتی خطرناک در منطقه می دهد.

از این رو هر چند که قضاوت برای پیدا کردن مقصران اصلی این فاجعه انسانی بسیار مشکل است ولی میتوان کسانی را که از این جریان سود میبرند از عاملان اصلی این تراژدی ضد بشری دانست.

افشین طوسی پور

۲۸/۰۸/۲۰۱۳

ملبورن – منبع: ایرانیان مقیم استرالیا

 

( صحنه‌ها تکان دهنده است، اگر دچار ناراحتی قلبی هستید لطفا تماشا نکنید )

شرم تان باد ای خداوندان قدرت
بس کنید !!!
بس کنید از این همه ظلم و قساوت
بس کنید !!!
ای نگهبانان آزادی!
نگهداران صلح
ای جهان را لطفتان تا قعر دوزخ رهنمون
سرب داغ است این که می بارید بر دلهای مردم
سرب داغ
موج خون است این که می رانید بر آن کشتی
خودکامگی را
موج خون
گر نه کورید و نه کر
گر مسلسل هایتان یک لحظه ساکت می شوند
بشنوید و بنگرید
بشنوید این وایِ مادرهای جان آزرده است !
کاندرین شبهای وحشت سوگواری می کنند
بشنوید این بانگ فرزندهای مادر مرده است
کز ستمهای شما هر گوشه زاری می کنند
بنگرید این کشتزاران را که مزدورانتان
روز و شب با خونِ مردم، آبیاری می کنند
بنگرید این خلق عالم را که دندان بر جگر
بیدادتان را، بردباری می کنند
دست ها از دستِ تان، ای سنگ، چشمان! بر خداست
گر چه می دانم
آنچه بیداری ندارد
خواب مرگ بیگناهان است و وجدان شماست
با تمام اشکهایم، باز- نومیدانه – خواهش می کنم
بس کنید !!!
بس کنید !!!
فکر مادرهای دلواپس کنید
رحم بر این غنچه های نازکِ نورس کنید
بس کنید !!!

 

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s