دبیرکل ناتو: یقین دارم حکومت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده

130902125329 rassmussen 464x261 reuters دبیرکل ناتو: یقین دارم حکومت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده

آنرس فو راسموسن، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی – ناتو – گفته یقین دارد که نیروهای حکومت سوریه از جنگ‌افزار شیمیایی استفاده کرده‌اند.

به گزارش بی‌ بی‌ سی‌ آقای راسموسن گفته: “اطلاعاتی مشخص در اختیار من قرار داده شد که بدون شرح جزئیات می‌توانم بر مبنای آنهای بگویم من مجاب شده‌ام که نه تنها حمله شیمیایی انجام شده، بلکه مجاب هم شده‌ام که رژیم سوریه مسئول آن بوده است.”

دبیرکل ناتو گفته در این مورد یک واکنش بین‌المللی قاطع لازم است.

ایالات متحده آمریکا تاکید می‌کند که شواهدی دارد که نشان می‌دهند نیروهای بشار اسد در حمله شیمیایی حومه دمشق دست داشته‌اند، اما تاکنون این شواهد منتشر نشده‌اند.

امروز سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه ادعای جان کری، وزیر خارجه آمریکا درباره شواهد حمله شیمیایی در سوریه را عجیب خواند.

فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه نیز در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفته شواهد مورد ادعای آمریکا مشابه شواهد ساختگی ارائه‌شده پیش از جنگ عراق هستند.

‘مداخله شیطانی علیه رژیم شیطانی’

آمریکا قصد دارد مشارکت کشورهای دیگر را برای حمله به سوریه جلب کند. پارلمان بریتانیا دولت این کشور را از مشارکت در اقدام نظامی علیه سوریه بازداشته است.

بنا به نتایج نظرسنجی بی‌بی‌سی سه چهارم شهروندان بریتانیایی معتقدند که نمایندگان پارلمان تصمیم درستی در این باره گرفته‌اند. ۷۰درصدشان می‌گویند این امر اثری منفی بر روابط بریتانیا و آمریکا نخواهد گذاشت و دو سوم هم گفته‌اند اهمیتی به این اثر منفی احتمالی نمی‌دهند.

در حالی که اغلب گروه‌های مخالف بشار اسد از مداخله نظامی ایالات متحده استقبال کرده‌اند، کمیته هماهنگی ملی سوریه، که ائتلافی از چند گروه چپ‌گرا، سکولار و کرد است، نسبت به عواقب این حمله احتمالی هشدار داده است.

هیثم المناع، سخنگوی کمیته هماهنگی ملی سوریه در پاریس گفته است حمله به سوریه “مداخله‌ای شیطانی علیه رژیمی شیطانی است.”

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s