سازمان حقوق بشر ایران کشتار ساکنین اشرف را شدیداً محکوم می‌کند

small massacre 20130901 500 سازمان حقوق بشر ایران کشتار ساکنین اشرف را شدیداً محکوم می‌کندحقوق بشر ایران، یکشنبه ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۲گزارش‌های رسیده توسط منابع مختلف از کشتار تعدادی از اعضای سازمان مجاهدین خلق ساکن کمپ اشرف خبر می‌‌دهند. بر اساس آخرین بر اساس آخرین گزارش‌های منتشر شده توسط سازمان مجاهدین خلق تعداد افراد کشته شده بر اثر تهاجم نیروهای عراقی تا ساعت ۴ بعد از ظهر امروز به ۵۲ تن‌ رسید. تصاویر منتشر شده نشان می‌‌دهند که تعدادی از فراد کشته شده دستهایشان از پشت بسته شده و گلوله به سرشان اصابت کرده است.

مقامات دولتی عراق هرگونه حمله‌ای به کمپ اشرف را تکذیب کرده اند، اما به گزارش خبر گزاری فرانسه یک مقام پلیس عراق اصابت چند گلوله خمپاره به کمپ اشرف را تائید کرد. این گزارش همچنین به نقل از نماینده آژانس پناهندگی سازمان ملل در عراق حمله به کمپ اشرف و کشته شدن تعدادی از ساکنین این کمپ را تائید کرد. خبرگزاری فارس نیز در گزارشی از تخلیه کمپ اشرف توسط نیروهای نظامی عراق خبر داد.

کمپ اشرف یکی‌ از پایگاه‌های اصلی‌ سازمان مجاهدین خلق است که نیروهایش در سال ۲۰۰۳ خلع سلاح شده و طی‌ ماههای گذشته بیشتر ساکنینش به جز حدود ۱۰۰ نفر به کمپ لیبرتی در بغداد منتقل شده بودند.

پیش از این نیز نیروهای عراقی بارها به کمپ اشرف حمله کرده و تعدادی از ساکنین بی‌ دفاع این کمپ را به قتل رسانده بودند.

سازمان حقوق بشر ایران کشتار ساکنین بی‌ دفاع اشرف را قویا محکوم می‌کند و دولت عراق و سازمان ملل را مسئول جان و امنیت این افراد میداند. محمود امیری مقدم سخنگوی این سازمان گفت: ما خواهان مداخله فوری سازمان ملل برای نجات جان افراد باقی‌ مانده در کمپ اشرف هستیم. ما همچنین خواستار تحقیق فوری توسط سازمان ملل در مورد کشتار امروز و تعقیب قضایی عاملان این جنایات می‌‌باشیم.

 

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s