مقاومت کنگره آمریکا در برابر کاخ سفید برای مداخله نظامی در سوریه

Screen Shot 2013 09 09 at 11 مقاومت کنگره آمریکا در برابر کاخ سفید برای مداخله نظامی در سوریه

یورو نیوز– جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، در آخرین مرحله از تلاش هایش برای جلب حمایت اروپا برای مداخله در سوریه پس از پاریس به لندن رفت.

او روز دوشنبه با ویلیام هیگ، همتای بریتانیایی اش دیدار و گفتگو می کند.

این در حالی است که در آمریکا، کاخ سفید به رغم تمام تلاش صورت گرفته نتوانست روز یکشنبه نظر مثبت کنگره این کشور را برای مداخله نظامی در سوریه جلب کند. در بین هر دو جناح دموکرات و جمهوری خواه بسیاری این نگرانی را دارند که هر ضربه هر چند کوچکی ممکن است به جنگی طولانی در خاورمیانه بدل شود.

لورتا سانچز، نماینده کالیفرنیا در کنگره که از مخالفان مداخله نظامی است گفت: «لحظه ای که یکی از موشک های کروز به زمین برسد جنگ سوریه آغاز شده است. این یک جنگ داخلی است و ما طرف شورشیان را گرفته ایم. بسیاری از آنها هنوز با القاعده و گروه های دیگر که در صدد از بین بردن ما هستند در ارتباطند. رئیس جمهور می گوید این تنها یک اقدام سریع است و به سرعت پایان می یابد، اما جنگ های طولانی به همین صورت شروع می شوند.»

جان کری پس از دیدار روز یکشنبه اش در پاریس با وزیران خارجه اتحادیه عرب، گفت که همه این وزیران تایید کردند که استفاده از سلاح های شیمیایی توسط حکومت بشار اسد عبور از «خط قرمزهای بین المللی» بوده است.

در حالی که مقامات آمریکا در داخل و خارج از این کشور می کوشند تا برای مداخله نظامی در سوریه مشروعیتی کسب کنند، عده ای از مخالفان جنگ و حمله نظامی به سوریه در خیابان های واشنگتن به تظاهرات پرداختند.

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s