پخش تصاویر حضور نیروهای سپاه پاسداران در سوریه توسط یک تلویزیون هلندی

890a43dc 931a 4e2d 81e0 a843494e2d61 16x9 600x338 پخش تصاویر حضور نیروهای سپاه پاسداران در سوریه توسط یک تلویزیون هلندی

دبی-العربیه.نت فارسی

تلویزیون هلند، تصاویری را منتشر کرده که حضور نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در سوریه و نبرد آن ها در کنار نیروهای بشار اسد علیه مخالفانشان را به اثبات می‌رساند.

صحنه هایی که ”العربیه.نت” در این گزارش منتشر کرده، مرتبط با فیلم مستندی است که ”هادی باغبانی” مستند ساز ایرانی قصد ساخت آن را برای برنامه ”روایت فتح” داشت.

اما باغبانی که به همراه سه نفر دیگر برای ساخت فیلمی مستند درباره حضور نیروهای ایرانی در نبردهای سوریه به این کشور رفته بود، روز دوشنبه ۱۹ آگوست ۲۰۱۳ در کمین مخالفان کشته شد. جسد او پس از چند روز به زادگاهش ”بابلسر” در استان مازنداران در شمال ایرام منتقل شد.

برخی شبکه های خارجی از جمله ”بی بی سی فارسی” و ”سایت رادیو بین المللی فرانسه” ۶ ویدیو از فیلم مستند ساخته نشده باغبانی، منتشر کرده‌اند.

سپاه پاسداران

در بخش هایی از فیلم های ویدیویی، شخصی ایرانی با نام ”اسماعیل حیدری” که یکی از فرماندهان میدانی نیروهای هوادارا بشار اسد است به تصویر کشیده شده که هماهنگی نیروهای ارتش سوریه با نیروهای ایرانی موجود در سوریه را تشریح می‌کند.

30b1f500 5384 4dcf 8c84 8e61683d4be6 4x3 296x222 پخش تصاویر حضور نیروهای سپاه پاسداران در سوریه توسط یک تلویزیون هلندیظهور حیدری در فیلم مستند باغبانی

”حیدری” که در فیلم مشاهده می شود، همان ”حیدری” است که در شهر آمل در استان مازندارن دو روز پس از به خاک سپاری ”باغبانی” به خاک سپرده شد.

مقام های ایرانی اعلام کرده بودند که ”حیدری” تهیه کننده سینمایی است که توسط تروریست ها ترور شده است. اما درباره هویت تروریست های مورد ادعا و محل کشته شدن ”حیدری” سخنی به میان نیامده بود تا این که تصاویرش در فیلم مستند منتشر شد.

55992d6e 312d 4f8d be2d ef3011e40741 4x3 296x222 پخش تصاویر حضور نیروهای سپاه پاسداران در سوریه توسط یک تلویزیون هلندیپوستر بزرگداشت حیدری

تصاویر ”حیدری” در فیلم مستند با عکسی که از او هنگام تشیع جنازه اش  منتشر شده، یکی است و اثبات می کند که از اعضای سپاه پاسداران ایران است. از راه پیگیری تصاویر و تاریخ ها می توان فهمید که هادی باغبانی و اسماعیل حیدری در یک روز و در نزدیکی دمشق کشته شده اند، مساله ای که رسانه های وابسته به جمهوری اسلامی ایران، هیچ اشاره ای به آن نکرده اند.

مقام های ایرانی: فیلم ها جعلی است

در حالی که کارشناسان ابراز عقیده کرده اند که فیلم های منتشره، دلیلی قاطع بر دخالت مستقیم نیروهای ایرانی در جنگ داخلی سوریه به سود نیروهای بشار اسد است، سه تن از اعضای کمیسیون امنیت ملی، فیلم ها را ساختگی خواندند.

a60b0aaf 8103 47a4 bb62 a56be2466a5b 4x3 296x222 پخش تصاویر حضور نیروهای سپاه پاسداران در سوریه توسط یک تلویزیون هلندیمراسم به خاکسپاری حیدری

علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پارلمان ایران ضمن حمله به بی بی سی که یکی از شبکه های پخش کننده این مستند ایرانی بود گفته است که این فیلم ها ”دروغ محض” هستند.

اسماعیل کوثری، عضو این کمیسیون هم در گفتگو با سایت خانه ملت، با دروغ خواندن فیلم های حضور سپاه در سوریه، حمایت جمهوری‌اسلامی از دولت این کشور را در بعد نظامی و سیاسی تنها محدود به مسائل طراحی انتقال تجربه، عنوان کرد.

ابراهیم آقا محمدی دیگر عضو این کمیسیون هم هدف از انتشار این فیلم ها را، منحرف کردن افکار عمومی و نشان دادن این مساله دانست که بقای حکومت اسد در نتیجه پشتیبانی سپاه پاسداران است. او مدعی شد که حتی یک نفر از نیروهای سپاه پاسداران در سوریه حضور ندارند.

سایت ”دیگربان” نوشته است که اطلاعات موجود تا کنون از کشته شدن ۱۱ تن از نیروهای سپاه پاسداران حکایت می‌کند.

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s