دکتر نادری: نسرین ستوده یک قهرمان ملی برای همه ایرانیان در همه جاست

kaveh rostamkhani nasrin portrait 001s دکتر نادری: نسرین ستوده یک قهرمان ملی برای همه ایرانیان در همه جاست

دکتر فیروز نادری پس از آزادی قطعی نسرین ستوده از زندان اوین،  پیغام زیر را در اختیار کمپین بین‌المللی حمایت از نسرین ستوده قرار داد:

او یک قهرمان ملی برای همه ایرانیان در همه جاست. زنی‌ به تمام معنا شجاع و با کمالات اخلاقی‌ که که ایده‌آل‌های خود را به هیچ وجه در شرایط بسیار سخت مورد سازش قرار نمیدهد.حتی در اولین لحظات پس آزادی فکرش نزد همقطاران زندانی سیاسی که هنوز پشت میله‌های زندان قرار دارند است. بی‌ تردید نباید همسر شجاع او رضا خندان را از یاد ببریم که بی‌ باکانه حامی‌ همسرش بود. من از همه بیشتر برای فرزندان آنها خوشحال هستم. خداوند به این خانواده برکت دهد.

 

بر اساس گزارش‌ها  نسرین ستوده وکیل زندانی که به شش سال حبس محکوم شده بود روز چهارشنبه (۲۷ شهریور/ ۱۸ سپتامبر) بدون اطلاع قبلی و بدون هیچ حکمی از زندن آزاد شد. هم زمان، زندانیان دیگر از جمله ، عیسی سحرخیز، فیض الله عرب سرخی، محسن امین زاده ، مهسا امرآبادی، فرح واضحان، مریم جلیلی، میترا رحمتی، ژیلا مکوندی، محبوبه کرمی، صغری غلام‌نژاد، کفایت ملک محمدی، حسین زرینی، ابراهیم بابایی زیدی و محمد علی ولایتی آزاد شدند.

وزارت امور خارجه ایالات متحده و انجمن قلم آمریکا نیز در بیانیه‌هایی از آزادی شماری از زندانیان سیاسی در ایران استقبال کرده‌اند.

ماری هرف، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای گفته است: “ما از گزارش‌های امروز در این باره استقبال می‌کنیم که حکومت ایران زندانیان عقیدتی متعددی از جمله نسرین ستوده، وکیل فعال حقوق بشر را آزاد کرده است.”

سوزان ناسل، مدیر انجمن قلم آمریکا که پیش‌تر مسئول امور سازمان‌های بین‌المللی در وزارت امور خارجه آمریکا بوده، در بیانیه خود گفته که نسرین ستوده اساسا نباید این‌طور زندانی می‌شد.

 

سال گذشته (۲۸ آبان-۱۸ نوامبر)، زمانی‌ که نسرین ستوده در شرایط بسیار بحرانی و در اعتصاب غذا به سر می‌برد دکتر فیروز نادری، دانشمند سرشناس ایرانی، در دیداری با سهیل پرهیزی، مسوول کمپین بین‌المللی حمایت از نسرین ستوده که در شهر لس‌آنجلس ایالت کالیفرنیای آمریکا انجام شد، با امضای پوستر ویژه‌ی این کمپین و نیز دادخواست آزادی نسرین ستوده، نسبت به خواسته‌های این وکیل در بند ایرانی ادای احترام کرد.

Firouz Naderi Soheil Parhizi دکتر نادری: نسرین ستوده یک قهرمان ملی برای همه ایرانیان در همه جاست

چند روز بعد از آن دیدار دکتر فیروز نادری که در حال حاضر به عنوان یکی از مدیران ارشد سازمان فضایی ناسا، نقشی کلیدی در تعیین راهبرد‌ها و نظارت بر طرح‌ها و ماموریت‌های یکی از مهم‌ترین مراکز فضایی این سازمان بر عهده دارد با اجرای یک پروژه فضایی برای جلب توجه جهانی‌ اقدام  و این پیغام را همراه با ویدئو زیر برای جهانیان منتشر نمود در تاریخ ۱۲ آذر۱۳۹۱:

 این ویدیو توسط دوربینی ضبط شده است که با نصب به روی بالن هواشناسی تا ارتفاع هفتاد هزار پایی در تاریکیِ فضا بالا رفته. در محفظۀ حمل آن یک جی پی اس نصب شده است تا بتوان موقعیت بالن را ردیابی کرد و پس از ترکیدنِ بالن در ارتفاع بالاتر و سقوط به زمین، آن را پیدا کرد. این ویدیو که تصویر نسرین ستوده را در فضا نشان می دهد، نمادی از حمایت ما برای اعتصاب غذای نسرین ستوده، وکیل حقوق بشر زندانی در ایران است.

  لطفا برای حمایت و دریافت آخرین اخبار از نسرین ستوده به صفحه کمپین بین‌المللی حمایت از نسرین ستوده  بپیوندید.

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s