صیغه نیاز به ثبت رسمی ندارد!

ezdevaj mov 723 صیغه نیاز به ثبت رسمی ندارد!
احمد تویسرکانی٬ رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک ایران اعلام کرده که در قانون حمایت از خانواده٬ «بخشی» از ازدواج‌های موقت «الزامی برای ثبت ندارند.»

« محبت نیوز» – آقای تویسرکانی به خبرگزاری «ایلنا» گفته که واکنش‌های متفاوتی از «خوب» تا «بد» نسبت به این مسئله وجود دارد.

این در حالی است که در گذشته طبق قانون همه موظف بودند ازدواج‌های موقت را به ثبت برسانند.

به گزارش دیگربان، معاون قوه قضائیه ادامه داده که در قانون جدید هنوز مشخص نشده که «چه نوع از ازادواج‌های موقت ثبت شود و شیوه ثبت آن به چه گونه باشد.»

ازدواج موقت که به «صیغه» نیز معروف است، نوعی از ازدواج در مذهب شیعه است که در آن عقد ازدواج برای مدت معین و محدودی با مهریه‌ای معلوم، بین زن و مرد بسته می‌شود.

مخالفان ازدواج موقت به دلایلی چون «ایجاد تبعیض‌ علیه زنان، رواج بیماری‌های آمیزشی، نقض حقوق کودک حاصل از صیغه و ازهم‌پاشیدن خانواده‌ها» با این نوع ازدواج مخالف هستند.

موافقان نیز می‌گویند «متعه» از گسترش «روابط آزاد» جلوگیری می‌کند و برای کسانی که امکان تشکیل خانواده ندارند «راهی برای ارضای نیازهای جنسی و عاطفی فراهم می‌کند.»

 

هفته گذشته سپیده دم  گزارشی در رابطه با سایت سایت ازدواج موقت  که با استناد به فتوای آیت‌الله مکارم شیرازی به صورت رسمی‌ تحت دامین  ir.  فعالیت می‌کند و اقدام به ثبت نام از زنان و مردان متقاضی، معرفی‌، دریافت هزینه معرفی‌، دریافت هزینه مکان،… مینماید، منتشر نمود.

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s