عده ای می‌گویند: آقای نتانیاهو؛ در ایران ما جین می‌پوشیم!

تصاویری از برخورد خشونت آمیز نیروهای انتظامی و لباس شخصی‌ با مردم

 

در سایت رسانه‌‌های اجتماعی که به صورت رسمی‌  تحت دامین .ir  در جمهوری اسلامی به ثبت رسیده ( فیلترنشده است و مطالبی در حمایت از دولت  نیز در این سایت دیده میشود) گزارشی  تحت عنوان  پاسخ کاربران توییتر: آقای نتانیاهو؛ در ایران ما #جین می‌پوشیم!  منتشر شده است.

 در شرح این این خبر آمده است:  عده‌ای از کاربران ایرانی توییتر امروز از طریق هشتگ jeans# اعتراض خود را با گرفتن عکس‌هایی با شلوار جین و منشن کردن به حساب کاربری نتانیاهو در توییتر به وی اعلام کردند.

حال سوالی که مطرح میشود این است، که آیا کسانی‌ که به دلیل نوع پوشش خود در ایران مورد بازجویی، ضرب و شتم قرار گرفتند و حتی زندانی شدند، آیا میتوانند آزادانه مشاهدات خود را به این صفحه توییت کنند؟ آیا پس از اطلاع‌رسانی در این زمینه امنیت آنها محفوظ خواهد ماند؟

 سلمان سیما فعال  دانشجویی و زندانی سابق در این رابطه در صفحه فیسبوک خود می‌نویسد:

والا تا همین چند ساله پیش تو ولایت ما یعنی شهر “زنجان” اوضاع جوری بود که دخترها نمی تونستند شلوار جین بپوشن. یعنی یک دختر خانمی شلوار جین می پوشید و هوس می کرد تو خیابون “سعدی وسط زنجان” راه بره هزار تا چشم نگاش می کردند، تازه اگر شانس می آورد و گشت ارشاد و اینا بهش گیر نمی دادن. مادر بنده در تهران سال ها مدیر مدارس دخترونه بود. می گفت بخش نامه کرده بودن که دخترها حق ندارن شلوار جین بپوشن. یادم هم میاد که یکبار بچه های دبیرستان پسرانه شهید بهشتی منطقه دو، سر پل آزمایش اعتراض عظیمی کرده بودند و با معاون و ناظم و مدیر درگیر شده بوده بودند و یکی از خواسته هاشون همین آزادی پوشیدن شلوار جین بود! یه سری هم به برخی واحدهای دانشگاه آزاد بزنید بدک نیست.

ddd1 عده ای می‌گویند: آقای نتانیاهو؛ در ایران ما جین می‌پوشیم!

 

در ادامه بخشی از این عکس‌ها را مشاهده می‌کنیم:

22 عده ای می‌گویند: آقای نتانیاهو؛ در ایران ما جین می‌پوشیم!32 عده ای می‌گویند: آقای نتانیاهو؛ در ایران ما جین می‌پوشیم!42 عده ای می‌گویند: آقای نتانیاهو؛ در ایران ما جین می‌پوشیم!

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s