فقدان سه نوکیش مسیحی تهرانی پس از حمله به کلیسای خانگی

AADastgiryShabDastBible فقدان سه نوکیش مسیحی تهرانی پس از حمله به کلیسای خانگی

خانواده های یک زوج مسیحی به نامهای “کامیار” و “سحر”  می گویند که پس از یورش هفت شهریور گذشته ماموران اطلاعاتی به یک کلیسای خانگی  در غرب تهران، آنها مفقود شده اند و از سرنوشت ایشان و شبان آن کلیسا “امیر” اطلاعی در دست نیست.

به گزارش شبکه خبر مسیحیان فارسی زبان به نقل از منابع مسیحی پایتخت، اعضای خانواده دو نوکیش مسیحی به نامهای “سحر برزگر” و همسر او “کامیار برزگر” به شدت نگران عزیزان خود هستند که می گویند از بعد از هفتم شهریور تا کنون اطلاعی از آنها ندارند. خانواده این دو نوکیش مسیحی معتقدند که آنها در طی حادثه یورش ماموران اطلاعاتی به یک کلیسای خانگی واقع در غرب تهران در تاریخ مذکور بازداشت شده اند.

کسانی که در روز پنجشنبه ۷ شهریور ماه (۲۹ اوت ۲۰۱۳) بعد از جلسه کلیسای خانگی مذکور مورد هجوم ماموران اطلاعاتی و امنیتی قرار گرفتند، می گویند:  جلسات پرستشی این کلیسای خانگی هر هفته در منزل یکی‌ از دوستان برپا میشد. در آخرین جلسه (مورخه هفتم شهریور)،  دقیقا زمانی‌ که میخواستیم خدا حافظی کنیم، ماموران اطلاعات به خانه ای  که جلسه در آن برپا بود حمله کردند. ما  حدود ۱۵ نفر بودیم که برای دعا و مشارکت در آن جلسه حضور داشتیم.

آنها می گویند: ماموران از همه ما فیلم گرفتند و ما را به سه گروه تقسیم کردند و از یکدیگر  در اتاق های مختلف جدایمان نمودند. سپس ماموران فرمهای از قبل آماده شده بازجوئی را مقابل ما قرار دادند و از ما خواستند بدون آنکه مطالعه کنیم فقط آنها را امضاء نمائیم. ما نیز به اجبار  فرمهای سفیدی را امضا کردیم بدون اینکه اجازه دهند که بخوانیم چه چیزی را امضا می‌کنیم و در پشت همان فرم اثر انگشتمان را هم  گرفتند.  همه اینها حدود دو ساعت طول کشید  و پس از آن یکی‌ یکی‌ ما را با فاصله آزاد کردند. ماموران با ما بر خوردی بسیار تحقیر آمیز و غیر مودبانه داشتند.

این افراد در پایان اضافه می کنند که بعد از رهائی و خروج از محل بازداشت، به دلیل همان برخورد تند ماموران سریع محل را ترک کردیم. از این رو ما متوجه نشدیم که آیا ماموران کسی را با خود بردند یا نه. اما در روزهای بعد وقتی  از خانواده ها سراغ گرفتیم، فهمیدیم که “امیر ابراهیمی” شبان جمع خانگی ما  و کامیار هماهنگ کننده امور کلیسا و سحر همسر او به خانه های خود برنگشته اند.

یکی از اعضای خانواده زوج بازداشت شده مسیحی می گوید: سحر برزگر ۳۰ ساله، خانه دار و دانشجوی پاره وقت و همسر او  کامیار برزگر ۳۸ ساله دارای شغل آزاد، هردو از ایمانداران در کلیسای خانگی غرب تهران، توسط ماموران لباس شخصی‌ اطلاعات دستگیر شده ا‌ند و با وجود گذشت یک ماه از دستگیری آنها و جستجوی فراوان ما هنوز هیچ خبری از محل بازداشت آنها نداریم.

او همچنین گفته است: ما با خانواده یک نفر دیگر از بازشت شدگان که در همان کلیسای خانگی همزمان حضور داشته اند، به نام امیر ابراهیمی ۴۵ ساله، مرتب  در تماس هستیم. آنها نیز  مثل ما شدیدا نگران عزیز خود می باشند  واز او بی خبر هستند. آنها هم  مانند ما پس از جستجوی فراوان و مراجعات مکرر به دادگاهها و زندانها وادارات امنیتی هنوز جواب درستی نگرفته اند و نمی دانند امیر در کدام بازداشتگاه یا زندان و در چه وضعیتی به سر می برد.

این عضو خانواده برزگر در تشریح وضعیت خانواده خود می گوید:

در طول این مدت به هرارگان و سازمانی  که سر می‌زنیم و درباره سحر و کامیار می پرسیم، همه  میگویند ما بی‌ اطلاع هستیم. شماره تلفن و آدرس بگذارید تا هر خبری به دستمان رسید به شما تماس بگیریم. سحر و کامیار یک دختر ۳ ساله دارند که چشم براه آنها هست و حتما آنها هم مشتاق دیدار دخترشان هستند. امیدوارم کسانی که مسئول بازداشت آنها هستند صدای ما را بشنوند  و ایشان  را آزادکنند. سحر بخاطر بیماری کلیوی باید هر روز دارو استفاده کند و تحت مراقبت پزشک باشد. همه خانواده و فامیل شدیدا نگران وضعیت آنها هستند و هیچ اداره یا ارگان دولتی به ما  پاسخگو نیست. مقامات رسمی  حتی به ما گوش نمیدهند و فقط میگویند ما بی‌ اطلاع هستیم و اگر خبری شد شما را مطلع می‌کنیم.

یکی از کسانی که در زمان یورش به کلیسای خانگی مذکور حضور داشته، در پاسخ این سوال که از کجا مطمئن هستید که سحر، کامیار و امیر آن روز توسط ماموران بازداشت شده اند؟ می گوید: به باور ما آنها از قبل کلیسا و اعضای آن را زیر نظر داشتند چون همان ابتدا که وارد شدند اسم   امیر و کامیار را میدانستند و خواستند که خودشان را معرفی کنند. بعد از اینکه شناختند آنها  را از همان ابتدا به محل دیگری در خانه بردند. به نظر هدفشان بیشتر خادمان کلیسا و کسانی‌ که هماهنگ کننده جلسات می باشند بود.

لازم به یاد آوری است که در ماههای اخیر گزارشهای زیادی از حمله به جلسات کلیساهای خانگی در شهرهای بزرگ کشور به گوش می رسد. در اواخر مرداد ماه امسال خبر بازداشت نوکیشان مسیحی در تهران و اصفهان توسط کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران منتشر شد. رسانه های مسیحی نیز چندین مورد  حمله ماموران لباس شخصی حکومت به کلیساهای خانگی و دستگیری مسیحیان  در طی تابستان امسال را گزارش کرده اند.

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s