نظر نوه اکبرهاشمی درباره مصاحبه نتانیاهو با بی بی سی فارسی

0888 نظر نوه اکبرهاشمی درباره مصاحبه نتانیاهو با بی بی سی فارسی

سعید قاسمی نژاد: ظاهرا نوه‌ آقای هاشمی‌ فکر میکند که بی‌بی سی فارسی یک شبکه رسمی جمهوری اسلامی است و می‌گوید حالا که مقامات رسمی جمهوری اسلامی نمیتوانند با یک شبکه رسمی اسرائیلی مصاحبه کنند ( خب برن بکنن تو اسرائیل که کسی جلوشون رو نگرفته) مقامات رسمی اسرائیل هم نباید با شبکه رسمی جمهوری اسلامی مصاحبه کنند. حالا چرا نوه آقای هاشمی ته ذهنش بی‌بی سی فارسی رو شبکه رسمی جمهوری اسلامی می‌داند به خودش و بی‌بی سی فارسی مربوط است.

به گزارش انتخاب فواد هاشمی فرزند مهدی هاشمی در صفحه شخصی خود در فیس بوک نوشت:

مصاحبه بی بی سی فارسی با نخست وزیر اسراییل را دیدم جدا از محتویات مصاحبه که مفصل می توان به آن پرداخت، انگیزه و زمان چنین مصاحبه ای ذهنم را مشغول ساخت.

راستی چرا بی بی سی باید چنین مصاحبه ای برای مردم ایران انجام دهد؟

درست در زمانی که ایران و آمریکا همت کردند تا دوباره مشکلات شان را از راه گفت و گو حل نمایند چرا باید به این سرعت سر و کله تند رو ترین مخالف این روابط در شبکه فارسی زبان بی بی سی پیدا شود؟

مگر مقامات رسمی ایران می توانند با یک شبکه رسمی إسرائیلی مصاحبه کنند و نظرات شان را به مردم اسراییل برسانند؟

Screen Shot 2013 10 07 at 2 نظر نوه اکبرهاشمی درباره مصاحبه نتانیاهو با بی بی سی فارسی

حالا تبعات زیان بار حرف های یک سوی و تند این آقا بر روابط نو پا و متزلزل ایران و آمریکا چگونه قابل رفع و رجوع است.؟

از آنجایی که چنین مصاحبه ای از لحاظ ژورنالیستی برای بی بی سی فارسی می تواند سودمند باشد و قابل دفاع اما برای منافع ملی انگلستان و بهبود روابط ایران و انگلستان هم می تواند مثبت باشد؟

این مصاحبه فضای سیاسی داخل ایران را متشنج می کند و شکاف بین مخالفین و موافقین روابط با آمریکا را زیاد تر و دست بسته دیپلماسی نوین ایران را بسته تر و نهایتا گره ای به گره های موجود أضافه می نماید. خوب چه کسی از این همه گرفتاری سود می برد؟

می پرسید چرا این مصاحبه می تواند چنین آثار بدی داشته باشد؟

ساده ترین پاسخ این است که ایران در مسیر ترمیم دشواریهایش با آمریکا نمی بایست از زمین مین گذاری شده اسراییل عبور کند، ایران در این مسیر نیازی ندارد مرتب به اتهامات یک سوی دولت إفراطی اسراییل پاسخ بدهد و اساسا برای رفع مشکلات هسته ای نیازی نیست تمام اختلافات استراتژیک خود با آمریکا را یک شبه حل وفصل نماید.

حقیقت ماجرا این جاست که پاسخ های متین و هوشمندانه آقای مهاجرانی و دو میهمان دیگر برنامه شصت دقیقه فقط به گوش مردم ایران رسید و هرگز مردم اسراییل چنین پاسخ های را نمی شنوند، و اساسا هیچ مقام ایرانی یا تحلیل گر مرتبط با حاکمیت نمی تواند با شبکه های إسرائیلی گفت و گو کند و پاسخ در خوری به این مصاحبه یک طرفه بدهد بنابراین می توان نتیجه گرفت مصاحبه پخش شده به مثابه پرتاب گلوله ای آتشین در اردوگاه ایرانیان بود که توسط یک شبکه تاثیر گذار فارسی زبان در انگلستان شلیک شد.

علی رغم ادعای مکرر روزنامه نگاران ایرانی مستخدم در بی بی سی فارسی مبنی بر علاقمندی اشان به منافع ملی ایران باید صادقانه عرض کنم بابت همین حرکتها و شیطنت های پنهان و آشکار است که نمی توانم سادلوحانه آن ادعاها را بپذیرم و در برابر چنین شیطنتی سکوت کنم.

البته هیچ گاه نمی توان مستخدم یک دستگاه تبلیغاتی و سیاسی بود و سنگ منفعت کشور دیگری را به سینه زد اما ای کأش در این شبکه به اصطلاح آزاد و دموکرات اندک اندیشه سیاسی موجود می بود تا منافع سیاسی انگلستان و ایران را چنین ساده و بی مزد و مواجب قربانی نمی کرد.

ای کأش تلوزیون ملی ایران اینقدر منفعل و بسته نبود تا أساس منفعت یک ملت در دست عده ای محدود و البته کم تجربه در سیاست ورزی گرفتار نمی آمد.

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s