سفسطه‌های ۷ سال پیش احمدی‌نژاد در مورد حقوق بشر به کمک جواد ظریف – ویدئو

این ویدئو مربوط به هفت سال قبل است وقتی که وفا مستقیم، خبرنگار وقت صدای آمریکا، در نشست خبری احمدی‌نژاد در سازمان ملل، سوالی را در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران پرسید که با پاسخ‌های بی‌ربط احمدی‌نژاد و سفسطه‌های معروفش روبه‌رو شد. شخصی که دست راست احمدی‌نژاد نشسته بود و در طول مصاحبه کمکش می‌کرد تا چه جوابی بدهد کسی نیست جز جواد ظریف، سفیر وقت جمهوری اسلامی در سازمان ملل و وزیرخارجه‌ی کنونی.

البته بدون ریش پروفسوری. اما چرا این ویدئو را بعد از هفت سال اینجا می‌گذارم، مهم‌ترین دلیلش ساختن شخصیتی دروغین از جواد ظریف توسط جمهوری اسلامی است و البته پذیرفتن این شخصیت دروغین که خود ظریف هم در ساختنش نقش مهمی ایفا می‌کند، از طرف بخش بزرگی از جامعه ایران که مشت نمونه‌ی خروارش را در همین فیسبوک می‌بینیم. این‌ها از ظریف بتی ساختند مثل همان بتی که ملت، اول انقلاب از خمینی در ماه ساخته بودند. اما این بت با آن بت یک فرقی دارد. آن یکی لباس اسلام‌گرایی پوشیده بود و این یکی لباس ملی‌گرایی. معروف است که دیکتاتورها وقتی به آخر خط می‌رسند، به حربه‌ی ملی‌گرایی متوسل می‌شوند. ماموریتی که احمدی‌نژاد در انجامش ناموفق بود و امروز جواد ظریف به خوبی از پسش برآمده. و بالاخره این‌که هرچند که در این‌طور مواقع، عاقلانه این است که هم‌رنگ جماعت بشوی و سکوت کنی، اما من چنین تصمیمی ندارم و هرجایی که فکر کنم لازم است واکنش نشان می‌دهم.

 

امیر اعتمادی بزرگ

۲۶ مهر ۱۳۹۲

 

مطلب مرتبط: فرافکنی و استفاده از شیوه احمدی نژاد توسط جواد ظریف در پاسخ به پرسش درباره مجید توکلی

Zarif Tavakkoli 1 سفسطه‌های ۷ سال پیش احمدی‌نژاد در مورد حقوق بشر به کمک جواد ظریف   ویدئو

فرافکنی و استفاده از شیوه احمدی نژاد توسط جواد ظریف در پاسخ به پرسش درباره مجید توکلی
Screen Shot 2013 10 15 at 1 سفسطه‌های ۷ سال پیش احمدی‌نژاد در مورد حقوق بشر به کمک جواد ظریف   ویدئو

جواد ظریف، وزیرخارجه دولت روحانی که در گفتگو با  دیوید کیز  مدیر و بنیانگذار دو سازمان حقوق بشری  در پاسخ به این سوال که «آیا مجید توکلی، یکی از برجسته ترین رهبران دانشجویی و زندانیان سیاسی ایران آزاد خواهد شد؟» گفته بود: «من او را نمی شناسم!» با اعتراضات گسترده ای در فضای مجازی روبرو شد و ناچار شد که دیروز(یکشنبه، ساعت ۱۸:۳۹) در فیسبوکش در پاسخ به سوال یکی از معترضین به دروغگویی اش که پرسیده بود: «مجید توکلی رو شناختی دکتر یا نه هنوز?»، گفت:

«سلام دوست عزیزم. به سبک خودتان: شما نویسنده اسراییلی که این ادعا را مطرح کرده شناختید یا نه هنوز؟»
لازم به ذکر است دیوید کیز ژورنالیست مورد بحث ایشان مدیر و بنیانگذار دو سازمان حقوق بشری ( executive director of Advancing Human Rights and co-founder of CyberDissidents.org ) است که برای روزنامه‌های معتبری چون نیو یورک تایمز، واشنگتن پست، وال استریت ژورنال،  نشریه فارین پالیسی و بسیاری از نشریات دیگر گزارش می‌نویسد.
شأن حقوق بشر و سازمان ملل ضربه می‌خورد یا وزیر امور خارجه؟  ادامه …

 

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s