معاون اول رئیس جمهوری: جمهوری اسلامی ایران از مواضع صلح طلبانه و آزادی خواهانه ملت کره شمالی حمایت میکند

 121206 c North Korea Defense Minister 7 معاون اول رئيس جمهوری: جمهوری اسلامی ايران از مواضع صلح طلبانه و آزادی خواهانه ملت كره شمالی حمايت میكند

به گزارش روزنامه جمهوری اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، “اسحاق جهانگیری” در دیدار “جونگ یونگ سو” وزیر کار جمهوری دموکراتیک خلق کره شمالی در تهران با بیان این که پیونگ یانگ تحت فشار قدرت‌های بزرگ و به خصوص آمریکا قرار دارد، ابراز امیدواری کرد که این ملت بتواند بر مشکلات فعلی غلبه کند.
جهانگیری با اشاره به روابط نزدیک و صمیمانه جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی گفت: تهران به روابط دوستانه خود با پیونگ یانگ پایبند بوده و علاقه‌مند است سطح روابط و مناسبات دو کشور در تمامی زمینه‌ها گسترش یابد.
وی با تاکید بر لزوم توسعه کره شمالی در زمینه‌های مختلف خاطرنشان کرد: این امر نیازمند استقرار ثبات و آرامش در آن منطقه است و بی‌تردید همه کشورهای همسایه نیز خواهان برقراری صلح و امنیت هستند.
معاون اول رئیس‌جمهور اظهار امیدواری کرد که دولت کره شمالی بتواند از طریق گفت و گو و راهکارهای دیپلماتیک در جهت برون رفت از مشکلات حرکت کرده و زمینه برقراری ثبات و امنیت در این کشور را فراهم کند.
جهانگیری همچنین از دولت کره شمالی به دلیل حضور هیات عالی رتبه این کشور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دکتر “حسن روحانی” در تهران قدردانی کرد.
وزیر کار جمهوری دموکراتیک خلق کره نیز در این دیدار، سفر خود به جمهوری اسلامی ایران را مثبت و در راستای گسترش بیش از پیش روابط دو کشور ارزیابی کرد.
جونگ یونگ سو گفت: این سفر در چهلمین سال برقراری روابط سیاسی ایران و کره شمالی انجام شده است.
وی با تاکید بر این که دولت کره شمالی همواره از مواضع جمهوری اسلامی ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای حمایت کرده است، افزود: کره شمالی با فشارهای غیر منطقی دشمنان و بویژه آمریکا بر ملت ایران مخالف است و آن را محکوم می‌کند.
جونگ با تبریک مجدد انتخاب دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران خواستار گسترش سطح روابط و توسعه مناسبات اقتصادی تهران – پیونگ یانگ شد.

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s