در دولت راستگویان چه کسی راست می‌گوید؟

1393859 178933622297646 864013886 n در دولت راستگویان چه کسی راست می‌گوید؟

رئیس‌جمهور: صندوق کاملا خالی و بدهکار است

حسن روحانی چند روز پیش در مراسم آغاز نمادین سال تحصیلی دانشگاه‌ها، با اشاره به این‌که دولت یازدهم در شرایطی کار خود را آغاز کرده است که با یک خزانه خالی و انبوهی از بدهکاری مواجه است، تصریح کرد: «در گزارش هفته گذشته یک صندوق اعلام کرد که بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار است و صندوق دیگری گفت طلبکاریش بیش از اینهاست، البته این‌ها گوشه‌ای از بدهکاری‌های دولت است.»   (فرارو، ۲۵ مهر ۱۳۹۲)

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور: موجودی صندوق توسعه ملی ۳۲ میلیارد دلار است.  (روزنامه اقتصادی آسیا – ۲۹ مهر ۱۳۹۲)

علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به این که بانک مرکزی از ذخایر ارزی مناسبی در خارج برخوردار است، گفت: صندوق توسعه ملی هم بالای ۵۰ میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد. ( خبرگزاری مهر – ۵ آبان ۱۳۹۲ )

 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور: موجودی صندوق ۴۰ میلیارد دلار است
 محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهور و رئیس اتاق بازرگانی ایران، که برخی  او را سیاست گذار اصلی اقتصاد دولت یازدهم می دانند، هم در نقل قولی متفاوت گفته که صندوق توسعه ملی ۴۰ میلیارد دلار موجودی دارد که این مبلغ طبق قانون به «تولید» اختصاص می‌یابد. نهاوندیان تاکید کرده منابع صندوق طبق قانون تنها به بخش خصوصی و به شکل ارزی اختصاص می‌یابد و به همین شکل نیز باز پس گرفته می‌شود.   (بیتوته، ۲۹ مهر ۱۳۹۲)

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اظهارات اخیر روحانی در مورد خالی بودن خزانه، گفت: آقای رییس جمهور موجودی کیف خود را برای خارجی‌ها رو نکنید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در نطق میان دستور امروز خود افزود: رییس کمیسیون برنامه و بودجه می‌گوید که دولت را با پول کافی تحویل گرفته‌اید ضمن اینکه اگر نیمی از زنان ایران طلاهای خود را زیر پای رهبری بریزند می‌توانیم تمام بانک‌های آمریکا را بخریم. فراموش نکنید که شما مردان خوش‌ذوق در مناسبت‌ها برای دختران و همسران خود طلا می‌خرید.

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s