پورمحمدی: دولت وارد موضوع رفع حصر موسوی و کروبی نمی‌شود

حسن روحانی4 پورمحمدی: دولت وارد موضوع رفع حصر موسوی و کروبی نمی‌شود
سپیده دم – مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری ایران، پس از جلسه هیئت دولت به خبرنگاران گفته است که دولت قصد ندارد وارد مساله پایان دادن به بازداشت خانگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، و مهدی کروبی شود.

 به گزارش بی‌ بی‌ سی‌ پورمحمدی امروز چهارشنبه ۸ آبان (۳۰ اکتبر) در پاسخ به سوالی درباره تشکیل “کمیته رفع حصر” و نقش دولت در آن گفت: “چنین چیزی درست نیست و دولت هرگز وارد این گونه مباحث نمی‌شود.”

او همچنین با رد گزارش‌های اخیر درباره درگیری ماموران امنیتی با فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد گفته است: “آنچه که پیرامون این اتفاق گفته می‌شود جوسازی و حاشیه‌سازی رسانه‌ای است.”

هفته گذشته نرگس موسوی گفت که پس از ملاقات او و خواهرش با پدر و مادرشان، که نزدیک هزار روز است در بازداشت خانگی به سر می‌برند، ماموران امنیتی با آنها درگیر شدند.

وبسایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، خبر داده که هادی خامنه‌ای، از چهره‌های سرشناس اصلاح‌طلب و برادر رهبر ایران، به ملاقات دختران آقای موسوی و خانم رهنورد رفته است.

آقای خامنه‌ای در این دیدار ضمن ستایش از سابقه سیاسی آقای موسوی اظهار امیدواری کرده است که “تجربه تلخ تحمل این رنجها نتایج شیرینی برای همه مردم ایران داشته باشد و به زودی شاهد آزادی همه زندانیان سیاسی و محصورین باشیم.”

ایسنا از محمدرضا عارف، نامزد اصلاح‌طلب انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر که از نامزدی انصراف داد، در همین باره نقل قول کرده که: “کارگزاران حکومتی… باید مراقبت‌های لازم را انجام دهند و به‌گونه‌ای عمل نکنند که شیرینی حماسه ۲۴ خرداد در کام ملت تلخ شود.”
روایت نرگس موسوی، دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از دیدار روز عید غدیر با پدر و مادرش و رفتار ماموران وزارت اطلاعات که به گفته او اول خواسته‌اند لباس زیرشان را هم در بیاورند و بعد هم دستش را گاز گرفته اند:

“سلام
آنچه که می‌خوانید بخشی از وقایع ملاقات ما در روز عید غدیر با پدر و مادر زندانی‌مان است:

روز چهار شنبه اول ابان از طرف ماموران امنیتی تماس گرفته شد که نهار روز عید را استثنائاَ می‌توانیم کنار پدر و مادر باشیم.

البته این ملاقات به جای آزاد کردن و توضیح بابت نزدیک به هزار روز حبس غیر قانونی بود
زمان ملاقات دو ساعت و نیم تعیین شده بود یعنی از ساعت یازده و نیم تا دو.

ملاقات البته با حضور دو مامور زن بود به نام های مستعار مریم و سارا (اسم واقعی: مژگان ناظمی متولد سال ۶۲ ) که یکی از این ماموران زن پیش از این در مدتی که پدرم در بیمارستان (میرحسین موسوی در سکوت خبری در بیمارستان سینا بستری بود؛ سلامت کروبی در خطر جدی قرار دارد) بود با بی شرمی با وی درگیر شده بود و هتاکی کرده بود. این در حالی بود که مادرم رفتارش با این ماموران زن همواره مادرانه بوده ودر تمام اعیاد به ایشان عیدی می‌داده‌اند.

1385236 530177507074368 245329134 n پورمحمدی: دولت وارد موضوع رفع حصر موسوی و کروبی نمی‌شود
دست مجروح دختر میرحسین چند ساعت پس از برخورد ماموران

پس از اتمام ساعت ملاقات به خواسته این زن به خانه امن اطلاعات که کنار منزل پدر و مادرم در پاستور است رفتیم که اطمینان حاصل آید که چیزی از خانه پدر و مادرمان برنداشته باشیم و غیر قانونی به خارج از زندان اختر منتقل نکرده باشیم که با درخواست کثیف و غیر متعارفی از این زندان بان روبرو شدیم.

اول باورکردنی نبود اما باز با بی‌شرمی درخواست را تکرار کرد و حتی از ما خواست لباس زیر خود را در بیاوریم…

توصیف و شرح برخورد ایشان خارج از عرف بود.

در پی ممانعت ما از در آوردن لباس ایشان به ما حمله ورشد و سیلی محکمی به گوش من و زهرا خواهرم زد. در تلاش بنده برای گرفتن دست ایشان برای جلوگیری از حمله‌های بیشتر با رفتار غیر انسانی او روبرو شدم که با وحشی‌گری تمام مچ دست من را گاز گرفت که عکس را ضمیمه این متن می‌کنم.

وی پیاپی به ما حمله می‌کرد و وقتی آقای فروغی رئیس زندان بان ها را صدا کردیم ایشان البته عذر خواهی کرد اما هیچ پاسخی بابت این رفتار غیر اخلاقی خود نداشتند.

در تمام این لحظات درگیری پدرم از پشت میله های آشپزخانه خانه که مشرف به خانه امن اطلاعات است صداهای این برخورد و حمله های وحشیانه مامور امنیتی را می‌شنید و البته مادرم نیز متاسفانه شاهد برخورد خشن ماموران امنیتی بود.

عکس‌های دیگری هم البته گرفته شده از رئیس زندان بان‌ها که در صورت لزوم در اختیار دوستان قرار می‌دهم.”

این در حالی‌ است که حسن روحانی در تبلیغات انتخاباتی خود وعده داده بود که برای کاهش فشار بر آقایان موسوی و کروبی، خانم رهنورد و سایر زندانیان سیاسی تلاش کند.

 

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s