یک دختر ۱۷ ساله بر اثر شلیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در کردستان، کشته شد

1467464 472704156181382 661791303 n یک دختر ۱۷ ساله بر اثر شلیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در کردستان، کشته شد

عموی دختر خودش را در آغوش من جای داد و های های گریست. درمیان گریه گفت: اسم برادر زاده ام ” آوین” بود. به معنی عشق. قرار بود این هفته شوهر کند. آخر مگر کسی به عشق شلیک می کند بی انصافها؟
از روستا که بیرون زدم گِردیِ خورشید را دیدم که در پس تپه ای غروب می کرد. برادر و عموی “عشق” مصمم بودند که شکایت کنند و شکایتشان را پیگیری کنند. و من، پیشاپیش می توانستم فرسایش آنان را در طبقات دادسراها و دادگاهها مجسم کنم. نمی دانم چرا بخود گفتم: بنده های خدا مگر مادر وخواهر و وکیلِ ستار بهشتی توانستند به طرف مقابل بقبولانند که تو پسر ما را زده ای و کشته ای؟
محمد نوری زاد – غروب بیست و پنجم آبان نود و دو
روستای حنجیله – نوار مرزی

آوین عثمانی ۱۷ ساله از اهالی شهرستان بانه و نامزدش در هنگام بازگشت از اطراف شهر، مورد هدف ماموران مسلح نیروی انتظامی قرار گرفتند. بر اثر این تیراندازی “آوین عثمانی”، روز گذشته در بیمارستان فوت کرده و وضعیت نامزدش، وخیم گزارش میشود.

به گزارش “کمپین صلح فعالان در تبعید”، روز پنج شنبه ۲۳ آبان، “آوین عثمانی” به همراه نامزدش که برای تفریح به اطراف شهر رفته بودند، در راه بازگشت از طرف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، مورد ظن قرار گرفته و مورد هدف گلوله قرار می گیرند.

 یک دختر ۱۷ ساله بر اثر شلیک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در کردستان، کشته شد بر اساس گزارش منبع مطلع به این کمپین، تیراندازی ماموران بدون هیچگونه سئوال و جواب از نامبردگان، انجام شده است.

گفته میشود این تیراندازی به قصد ایجادجراحت و دستگیری انجام شده است.

طبق اظهار منابع این کمپین، اصابت گلوله‌ها به کمر و پای آوین، آنقدر شدید بوده که آوین دیروز در بیمارستان فوت کرده و وضعیت نامزدش هم وخیم است.

هنوز از هویت نامزد خانم آوین عثمانی، اطلاعی در دست نیست.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

شهر بانه مرکز شهرستان بانه در فاصلهٔ ۲۷۰ کیلومتری شمال غربیسنندج در ابتدای راه آسفالت بانه – سردشت قرار گرفته‌است که با شهرستان‌های مریوان، سردشت، سقز، بوکان و کردستان عراق هم مرز است.

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s