روحانی: به غنی سازی اورانیوم مانند سابق ادامه خواهیم داد

حسن روحانی خاتمی روحانی: به غنی سازی اورانیوم مانند سابق ادامه خواهیم داد

 

بر خلاف اظهارات جان کری

روحانی : به غنی سازی اورانیوم مانند سابق ادامه خواهیم داد

دبی-العربیه.نت فارسی

حسن روحانی رئیس ‌جمهور ایران روز یکشنبه سوم آذر ۱۳۹۲ در پی توافق ایران و کشورهای  ۵+۱ اعلام کرد که کشورش به غنی سازی اورنیوم مانند سابق ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا روحانی در نشست خبری صبح امروز خود گفته است که گزارش کوتاهی از تلاش‌های پیگیر تیم دیپلماتیک و دوستانمان به عنوان تیم مذاکرات هسته‌ای ارائه خواهم داد.

به گزارش العربیه ایران و گروه ۵+۱ پس از چهار روز گفت و گو در ژنو از دستیابی به توافق درباره برنامه هسته ای تهران خبر دادند.

رئیس جمهور ایران در حالی می گوید که کشورش به غنی سازی اورانیوم ادامه می دهد که جان کری وزیر خارجه آمریکا بامداد امروز تاکید کرد که ” در این سند هیچ اشاره ای به حق غنی سازی ایران نشده است.”

روحانی در واکنش به این گفته کری اعلام کرد :” هر کس هر تفسیری می‌خواهد داشته باشد اما این حق به صراحت در متن توافق آمده که ایران غنی‌سازی خود را انجام خواهد داد و به ملت ایران اعلام می‌کنم که فعالیت غنی‌سازی ما به همان صورت سابق ادامه خواهد یافت.”

روحانی اظهار داشت : اعتماد یک جاده‌ی دو طرفه است و ما هم باید نسبت به دیگران و به ویژه کشورهای غربی بتوانیم به اعتماد برسیم. البته برای دستیابی به اعتماد کامل راه طولانی در پیش است، اما قدم‌های اولیه در این زمینه برداشته شده است.”

وی تاکید کرد که شعار دولتش “تعامل سازنده با جهان است که در سایه‌ی اعتماد به وجود خواهد آمد و در این راستا قدم‌های اولیه برداشته شد.”

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s