والدین ستار بهشتی: دست‌هایی در کارند تا خون جوان ما را پایمال کنند

 

016418465 30300 والدین ستار بهشتی: دست‌هایی در کارند تا خون جوان ما را پایمال کنند

مادر مرحوم ستار بهشتی: «من قتل شبه عمد ستار را قبول ندارم و آن را مسخره می دانم. دادگاه با بستن پرونده قتل عمد ستار کل سیستم را زیر سوال برد. آنها با این کار نشان دادند که تنها یک نفر یعنی بازجوی ستار خطا نکرده که او را محاکمه کنند و قضیه تمام شود بلکه کل سیستم خطا کرده است و نمی توانند کل سیستم را محاکمه کنند. بسته شدن پرونده قتل عمد ستار به دنیا نشان می دهد که شکنجه هست، خیلی هم هست فقط مسولان می ترسند که عنوانش کنند.»

 

والدین ستار بهشتی، کارگر وبلاگ‌نویسی که سال گذشته در زندان جان خود را از دست داد، در نامه‌ای خطاب به دادستان تهران با تایید انصراف از پیگیری این پرونده اعلام کردند که «دست‌هایی در کارند تا خون جوان بی‌گناه ما را پایمال کنند».

به گزارش رادیو فردا پیشتر وکیل این خانواده در روز شنبه گذشته، ۲۳ آذرماه، خبر داده بود که با توجه به «بسته شدن پرونده قتل عمد» در دادگاه، اولیای دم آقای بهشتی از پیگیری پرونده فرزندشان «منصرف شده‌اند».

به گفته گیتی پورفاضل، وکیل خانواده، پس از این که دادگاه عمومی قتل ستار بهشتی را «شبه عمد» تشخیص داد، به دادسرا مراجعه کرده و در آنجا به او گفته شده که «پرونده قتل عمدی بسته شده» و برای پیگیری پرونده با اتهام قتل شبه عمد نیاز به «شکایت مجدد اولیای دم» است.

به گفته خانم پورفاضل، او این موضوع را با اولیای دم ستار بهشتی در میان گذاشته و «آنها گفتند ما قصد دریافت دیه نداریم که بخواهیم برای آن شکایت کنیم».

ستار بهشتی کارگر وبلاگ‌نویس ساکن رباط کریم تهران بود که مطالبی در نقد و مخالفت با جمهوری اسلامی در وبلاگ خود منتشر می‌کرد.

بر اساس گزارش‌ها، او روز نهم آبان ۱۳۹۱ توسط پلیس فتا (پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران) دستگیر و چهار روز بعد در سیزدهم آبان در زندان درگذشت.

پس از مرگ آقای بهشتی، ۴۱ زندانی سیاسی زندان اوین در نامه‌ای شهادت دادند که او در روزهای ۱۰ و ۱۱ آبان در بند ۳۵۰ زندان اوین بوده، در حالی‌ که به شدت شکنجه شده بود و آثار شکنجه‌های مختلف بر تمام بدنش مشخص بوده است.

حال گوهر عشقی، مادر، و سردار بهشتی، پدر ستار بهشتی، نیز در نامه خود خطاب به دادستان تهران اعلام کرده‌اند که او «زیر شکنجه‌های» فردی به نام «بازجو ستوان دوم اکبر تقی‌زاده» جان سپرده است.

به گفته والدین ستار بهشتی ضمن اشاره به «ضعف و ناتوانی» مقامات پزشکی قانونی ایران، این مقام‌ها به دلیل فشارهایی که بر آنها وارد شده «از اظهار نظر قاطع مرگ» خودداری کرده‌اند.

در ادامه نامه والدین ستار بهشتی آمده است: «از شکایت به این دلیل اجتناب می‌ورزیم که متوجه گشته‌ایم دست‌هایی در کارند تا خون جوان بی‌گناه و ناکام‌مان را پایمال کنند.»

مادر ستار بهشتی پیشتر نیز بارها اعلام کرده بود که دیه فرزندش را نمی‌خواهد، و فقط خواستار روشن شدن دلیل مرگ او است.

اخبار مرتبط:

شیرین عبادی: سکوت حسن روحانی به منزله تأیید اعمال خلاف قانون است

دروغ گویی وقیحانه رسانه‌ حکومتی از قول خواهر ستار بهشتی‌

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s