مذاکره با گوگل برای قبول سیاست‌های ایران

لوگوی جدید گوگل به سفارش جمهوری اسلامی ایران مذاکره با گوگل برای قبول سیاست‌های ایران

به گزارش تواناتک مدیرعامل شرکت‌ ارتباطات زیرساخت خبر از مذاکراتی از طریق وزارت فرهنگ و سازمان فناوری اطلاعات ایران با سایت‌های بزرگ از جمله گوگل داده است. این مذاکرات در دو محور آمدن به ایران و قبول سیاست‌های ایران است.

“محمود خسروی” در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: «یکی از اهدافمان این است که سایت‌هایی که ترافیک زیادی دارند را به داخل منتقل کنیم.»

وی ادامه داد:«اکنون ۹۰ درصد ترافیک‌ بسیاری از سایت‌های پربازدید برای ایران است، البته نه سایت‌هایی مانند سایت جهانی گوگل بلکه سایت‌هایی مانند آپارات.»

مدیرعامل شرکت‌ ارتباطات زیرساخت گفت: «این کار را با بخش خصوصی آغاز کرده‌ایم، فضا و امکانات برای آن‌ها مهیا کرده‌ایم و آن‌ها را به IX (مرکز تبادل ترافیک) داخلی شرکت زیرساخت در میدان امام خمینی متصل کرده‌ایم.»

وی ادامه داد: «این کار تاکنون موفق بوده و توانسته‌ایم با این روش ۲۵ گیگ ترافیک ایران را که قبلا در خارج کشور هاست (میزبانی) می‌شد به داخل منتقل کنیم و از داخل سرویس دهیم.»

خسروی همچنین در خصوص میزبانی سایت‌های بزرگ جهانی در داخل گفت: «مطمئنا در آینده این اتفاق در مورد شرکت‌های بزرگ خارجی نیز رخ خواهد داد. برای مثال گوگل بومی داشته باشیم و هاست نسخه‌ای از سرور گوگل در ایران باشد.»

مدیرعامل شرکت‌ ارتباطات زیرساخت افزود: «مذاکراتی را در سطوح مختلف از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان فناوری اطلاعات ایران با سایت‌های بزرگ از جمله گوگل مطرح کردیم که این مذاکرات ادامه دارد. »

وی تصریح کرد:« این مذاکرات در دو محور آمدن به ایران و قبول سیاست‌های ایران انجام شده که نتیجه آن هنوز مشخص نیست.»

خسروی تاکید کرد: «در این جهت حرکت می‌کنیم و فعلاً در مورد سایت‌هایی که مذاکره با آن‌ها راحت‌تر بوده این کار را انجام داده‌ایم.»

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s