سندی محرمانه تصمیم دولت ایران برای تاسیس شرکت های جعلی را فاش کرد

ahmadi nejad roohani 01 سندی محرمانه تصمیم دولت ایران برای تاسیس شرکت های جعلی را فاش کرد

روزنامه فرا منطقه‌ای الشرق الاوسط در گزارشی که روز شنبه ۱۸ ژانویه ۲۰۱۴ منتشر کرد از تصمیم سپاه پاسداران ایران برای تاسیس شرکت‌های جعلی ، در چند کشور خاورمیانه و اروپا خبر داد.

به گزارش العربیه، الشرق الاوسط به نقل از منابعی که آنها را “غیر ایرانی” خواند در گزارش خود آورده است که سپاه پاسداران برای تاسیس شرکت‌های جعلی جهت دور زدن تحریم‌های احتمالی ، چراغ سبز را از مقامات ایرانی دریافت کرده است.

بر اساس این گزارش تصمیم ایران برای تاسیس چنین شرکت هایی ، ناشی از نگرانی این کشور از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران است.

این شرکت‌ها در دبی ، ترکیه ، اتریش، یونان و قبرس تاسیس خواهد شد تا در صورت لزوم ، به جای شرکت هایی که هدف تحریم‌های احتمالی بین المللی قرار گیرند ، استفاده شوند .

پس از فاش شدن بخشنامه‌ای سری که در تاریخ ۲۲ آوریل ۲۰۱۳ مورد موافقت شورای عالی سپاه پاسداران قرار گرفته بود ، این برای نخستین بار است که تصمیم ایران برای تاسیس شرکت‌های جعلی فاش می شود.

روزنامه الشرق الاوسط از یک منبع غیر ایرانی که روابط اقتصادی بسیار گسترده‌ای با ایران دارد ، نسخه‌ای از این سند که به امضای محمد رضا رحیمی معاون احمدی نژاد رسیده بود ، دریافت کرد که نشان می دهد شرکت خاتم الانبیا وابسته به سپاه پاسدران همه فعالیت‌های اقتصادی مربوط به پروژه هسته‌ای ایران را زیر نظر دارد.

در یادداشتی در حاشیه سند ، تاکید شده که پروژه ساخت شرکت‌های جعلی توسط حسن روحانی ، تا زمان نامعلومی تمدید شده است.

بر اساس این سند ، تمام فعالیت‌های شرکت‌های جعلی سری خواهد ماند و فعالیت‌های خود را تنها به وزیر اقتصاد گزارش خواهند داد. وزیر اقتصاد نیز به نوبه خود گزارش‌ها را به رئیس جمهور ارسال خواهد کرد.

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s