راه‌حل معصومه ابتکار برای آلودگی هوا: از تهران بروید

Untitled2 راه‌حل معصومه ابتکار برای آلودگی هوا: از تهران بروید

 

معصومه ابتکار، رییس سازمان حفاظت از محیط زیست ایران، به ساکنان شهر تهران توصیه کرد که برای نجات جان خود، پایتخت را ترک کنند.

به گزارش رادیو فردا معاون رییس جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه، یکم بهمن، به مناسبت «هفته هوای پاک» در شورای شهر تهران حضور یافت که در این جلسه تاکید داشت «راه‌حل سریع» برای گریز از آلودگی هوای پایتخت، خروج از تهران است.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، توصیه خانم ابتکار به‌ویژه متوجه خانواده‌هایی بوده است که کودک بیمار یا خردسال دارند و او در عین حال تاکید کرده که «بنزین غیراستاندارد» عامل اصلی آلودگی هواست.

پیش از این نیز معصومه ابتکار درباره ارائه بنزین بی‌کیفیت و غیراستاندارد در کشور هشدار داده بود، اما او در حالی ساکنان تهران را به خروج از این شهر تشویق می‌کند که آلودگی هوای پایتخت در ماه‌های اخیر هزاران قربانی گرفته است، چنان‌ که منابع دولتی تعداد مرگ و میر ناشی از این مسئله در تهران را به‌طور میانگین ۲۲۷ نفر در ماه عنوان کرده‌اند.

علی‌رغم این، دولت ایران از مخالفان عمده طرح انتقال پایتخت است که مجلس شورای اسلامی ماه گذشته کلیات آن را تصویب کرد و آن را منوط به دستور رهبری جمهوری اسلامی کرده است.

تهران در آستانه وضعیت هشدار

در همین حال از پایتخت خبر می‌رسد که هوای تهران در سومین روز از «هفته هوای پاک» در مرز هشدار قرار گرفته است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، روز سه‌شنبه بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران و مرکز پایش استان نوشت که آمار مربوط به آلاینده‌های ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون، عدد ۱۴۵ را نشان می‌دهد.

به گفته این خبرگزاری، زمانی که این عدد به ۱۵۰برسد به معنی اعلام وضعیت هشدار آلودگی هواست و اکنون هوای تهران در آستانه این وضعیت قرار دارد.

ایرنا در گزارش دیگری به سخنان روز سه‌شنبه معصومه ابتکار در شورای شهر پرداخته است که در آن گفته می‌شود تهران از ابتدای سال جاری تا روز ۲۴ آذر ۱۰۰ روز ناسالم را پشت‌سر گذاشته است و از این نظر وضعیت هوای آن در شرایط نامطلوب قرار دارد.

به گفته خانم ابتکار، شاخص دی‌اکسید نیترون در تهران نیاز به کنترل بیشتری دارد و علاوه بر آن وجود بنزن، آزبست و برخی ذرات معلق به مهم‌ترین مشکلات آلودگی هوای تهران تبدیل شده‌اند.

وی با وجود این، اطمینان داده است که کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران در چهار ماه گذشته «برنامه‌های خوبی» برای مقابله با این معضل تدوین کرده است.

عزت‌الله انتظامی: باید از تهران بروم

اما یکی از کسانی که توصیه‌ها برای خروج از تهران را جدی گرفته، عزت‌الله انتظامی، بازیگر سینما و تئاتر است.

خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، روز سه‌شنبه گزارشی درباره استعفای آقای عزت‌الله انتظامی از شورای عالی خانه هنرمندان ایران و هیات مدیره خانه تئاتر منتشر کرده است که در آن به وضعیت تنفسی او اشاره می‌شود.

آقای انتظامی به این خبرگزاری گفته است: «تنفسم خوب نیست و داروهای زیادی مصرف می‌کنم و تنها راه بهتر شدنم این است که از تهران بروم.»

او اما درباره دلایل استعفای خود تنها گفته است که با وجود «مشکلات پیش رو» نمی‌تواند با صداقت کار خود را ادامه دهد.

پیش از این داریوش مهرجویی، کاگردان سینما، نیزدر آذر ماه ۱۳۹۲  با انتقاد از مسئولان سازمان حفاظت از محیط زیست ایران فریاد بر آورد:  رییس محیط زیست ما کجاست، چه کار می‌کند؟ مردم ما از این آلودگی دارند، می‌میرند. «چه شده که امپراطوری ۲۵۰۰ ساله ما به این جا رسیده؟ »

معصومه ابتکار در پاسخ به اعتراض داریوش مهرجویی دولت احمدی‌نژاد را مقصر دانست  و دولت پیشین را به  عرضه بنزین‌ بی‌کیفیت متهم ساخت و تاکید کرد بنزینی که به مصرف خودروها در کشور می‌رسد استاندارد نیست.

احمد. م  یکی‌ از کاربران فیسبوک در آن تاریخ نوشت: سالهای سال رژیم شاهنشاهی رو برای مشکلات کشور محکوم کردند و حالا دستاویز جدیدی پیدا کردند و همه چیز را به گردن احمدی نژاد می اندازند.انگار اینها از ۳۵ سال پیش به اینطرف هرگز نبوده اند و زمام امور رو در دست نداشته اند!! انگار رهبری و ولی فقیهی در کار نبوده است و این مزدوران از او دستور نمی گرفته اند! کار ما ایرانیان به جایی رسیده که پرسش کردن یک شهروند از دولت در مورد یک مساله حتی غیر سیاسی و امنیتی مثل مساله آلودگی هوا!!!!، به امتیازی برای دولت و حکومت و به فضای باز سیاسی تعبیر میشود …

67338 راه‌حل معصومه ابتکار برای آلودگی هوا: از تهران بروید

معصومه ابتکار یکی از گروگان گیران سابق دیپمات‌های آمریکایی که همیشه از به گروگان گرفتن دیپلمات‌های آمریکایی و حمله به سفارت افتخار کرده و در هنگام حمله به سفارت آمریکا به عنوان سخنگوی دانشجویان پیرو خط امام صحبت می‌کرد و در گزارشی که برای اولین بار در ششم دسامبر ۱۹۷۹ از شبکه ”تی وی آی” که بخشی از کنفرانس خبری «دانشجویان خط امام» پخش شد در پاسخ به این سوال آقای ” جولیان مانیون” که “آیا گروگان‌ها مسئول این برخوردها هستند” می‌گوید که “آنها بخشی از سیستمی هستند که سیاست‌های امپریالیسیتی آمریکا را پیش می‌برند.” و در جواب گزارشگر که میپرسد “آیا منظور شما در این کنفرانس این بود که اگر شما آنجا می بودید شما هم آنها را نابود می کردید” می گوید : «بله منظور من هم این است که به آنها حمله می کردم» گزارشگر در ادامه صریحتر سوال خود را تکرار می کند و می گوید “یعنی شما شخصا اسلحه بر می داشتید و به سمت سر یکی از آنها شلیک می کردید” که ابتکار پاسخ می دهد: «بله البته»!

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s