وزیر کار دولت روحانی: به سوریه کمک دارویی می‌کنیم

T2614548 3707097 وزیر کار دولت روحانی: به سوریه کمک دارویی می‌کنیم

به گزارش لیبراسیون در شهریور ۱۳۹۲، ایران تاکنون در جنگ سوریه ۱۷ میلیارد دلار به بشار اسد کمکهای اقتصادی کرده است.
ناوی پیلای، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل، نیز برای اولین بار در تاریخ ۱۱ آذر ۱۳۹۲ مستقیما بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را به همکاری در جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت متهم کرده است..
سه حقوقدان بین‌المللی در گزارش مشترکی حکومت سوریه را به ارتکاب جرایم جنگی و جنایت علیه بشریت متهم کرده‌اند

 

علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی دولت روحانی، امروز با کنده شماط، وزیر کار و امور اجتماعی سوریه، دیدار کرد. کنده شماط برای ملاقات با شماری از مسئولان ایرانی به تهران سفر کرده است.

ربیعی در این دیدار ابراز امیدواری کرده است که ایران بتواند کمک‌هایی در زمینه‌های مختلف در اختیار سوریه بگذارد.

او گفته است با توجه به این که ۴۰درصد شرکت‌های تولید دارو در ایران تحت پوشش وزارت کار قرار دارند، این وزارتخانه می‌تواند کمک‌هایی دارویی به مردم سوریه عرضه کند.

وزیر کار ایران همچنین گفته است که هلال احمر ایران “بسته حمایتی” در اختیار سوریه قرار خواهد داد.

جنگ داخلی سوریه بیش از صد هزار کشته به جا گذاشته است و تلاش‌ها برای حل بحران تاکنون بی نتیجه مانده است.

البته امروز نمایندگان حکومت سوریه و مخالفان بشار اسد در قالب مذاکرات ژنو٢ در مورد خروج زنان و کودکان از مناطق تحت محاصره در حمص به توافق رسیدند.

علی ربیعی در دیدار با کنده شماط ابراز امیدواری کرده است که روابط ایران و سوریه در زمینه مسایل اجتماعی در “سوریه آزاد” ادامه یابد.

ربیعی همچنین گفته است ایران تجارب خود در زمینه صنایع فولاد و پتروشیمی را در اختیار سوریه خواهد گذاشت.

خانم شماط نیز در این دیدار گفته است بشار اسد یک “انتخاب راهبردی از سوی مردم سوریه” است و “مقاومت مردم سوریه” نیاز به کمک از سوی کشورهای دوست دارد.

او گفته است عربستان سعودی و قطر مسئول ویرانی سوریه هستند.

عربستان سعودی، قطر و ترکیه به همراه بسیاری از قدرت‌های غربی از شورشیان مخالف بشار اسد حمایت سیاسی و لجستیک می‌کنند. در مقابل ایران و روسیه عمده‌ترین کشورهای پشتیبان حکومت سوریه به شمار می‌روند.

 

علی ربیعی با نام مستعار «عباد،» یکی از چهره های امنیتی فعال و شناخته شده در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بوده است که همواره بخاطر نقش ویژه ای که در شکنجه و سرکوب مخالفین داشته در مقاطع مختلف و حساس سیاسی نامش بر سر زبانها افتاده ‌است.

او خود را نزدیکترین فرد به محمد خاتمی معرفی می کند و در صحنه ی عمل نیز وی رسما مشاور اجتماعی خاتمی، رییس دبیرخانه شورای عالی امنیت جمهوری اسلامی و همچنین دبیر اجرایی این نهاد امنیتی در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی بوده است …

عبدالله شهبازی که در گذشته ریاست موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی وابسته به وزارت اطلاعات را برعهده داشته در مورد یکی از «خاطرات جالب زندگی(!)» علی ربیعی که در کمال خونسردی برایش تعریف کرده می‌نویسد:‌ «در آذربایجان تعدادی از اعضای یک گروهک را دستگیر کردیم. باید آن‌ها را برای حضور در دادگاه از راه آستارا به گیلان می‌فرستادیم. نگهبان و محافظ به اندازه کافی نداشتیم. همه را در تابوت خوابانیدیم و در تابوت‌ها را میخ زدیم و با کامیون اعزام‌شان کردیم. زمانی که در مقصد در تابوت‌ها را باز کردند همه به علت خفگی مرده بودند!»

با بررسی سوابق علی ربیعی (ملقب به عباد) می توان به رابطه ی نزدیک و مشهود هاشمی رفسنجانی، محمد خاتمی و حسن روحانی با این شخص پی برد.

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s