سبد کالایی در ایلام، خودکُشی یک شهروند کُرد را رقم زد

1656033 1020173 سبد کالایی در ایلام، خودکُشی یک شهروند کُرد را رقم زد

جواد طالعی روزنامه نگار مقیم آلمان: “روحانی با این کار نشان داد که در دولت تدبیر و امید، دست کم از تدبیر خبری نیست”
وقتی‌ مردم محروم تدبیرشان از دولت تدبیر و امید بیشتر است یکی‌ از زنان در صفوف تحقیر می‌‌گوید: پولش رو میریختند به حساب خود صاحب کارت‌ها ، اینجوری سر ملت نمی‌‌آمد. یا میدادن به تمام ارگانهای دولتی هر کسی‌ میداد به کارمند‌های خودش

 یک شهروند ساکن ایلام به دلیل آنچه “ممانعت خانواده از فروش سبد کالا یارانه‌ای” عنوان شده اقدام به خودکشی کرد.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، روز گذشته یک شهروند کُرد به نام “حسین” ساکن محله “سراب” شهر ایلام به دلیل “فقیر و تنگدستی” به زندگی خود پایان داد.

به گفته یک منبع مطلع از این حادثه، این شهروند کُرد روز دوشنبه در حالی که خواست “سبد کالا یارانه” را بفروشد، همسرش با تصمیم وی مخالفت می‌ورزد و این امر موجب خودکُشی حسین شده است.
حسین متأهل و دارای سه فرزند می‌باشد.

18182 سبد کالایی در ایلام، خودکُشی یک شهروند کُرد را رقم زد

از دیگر سو، شهروندی ۶٠ ساله در کرمانشاه، به هنگام توزیع سبد کالای یارانه‌ای، دچار سکته قلبی شده و در مقابل یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای جان سپرد.

علی‌رغم اینکه مسئولان انتظامی مرگ این شهروند را سکته عنوان می‌کنند اما شهروندان کُرد؛ “ازدحام جمعیت در صف توزیع سبد کالا” را دلیل مرگ این شهروند قلمداد نمودند.

همچنین به گزارش خبرگزاری‌های داخلی، نیمه شب دوازدهم بهمن‌ماه یک جوان ٢۵ ساله ساکن شهر هشترود با اطلاع از “عدم تعلق سبد کالایی به وی از طریق پیامک”، به دلیل فشارهای عصبی، سکته کرده و راهی بیمارستان شد.

سایت مشرق نیوز در خبری اعلام کرد: روز یکشنبه یک شهروند ساکن تهران در منطقه “تهرانسرا” در صف توزیع سبد کالا یارانه‌ای جان خود را از دست داد.

18183 سبد کالایی در ایلام، خودکُشی یک شهروند کُرد را رقم زد

طبق آمار منتشر شده، سبد کالا یارانه‌ای به ٩ میلیون سرپرست خانوار ایرانی تعلق می‌گیرد و بیشتر ساکنین روستاها و قشر کم درآمد از طرح سبد کالا یارانه‌ای محروم هستند.

محمدعلی‌پور مختار رئیس کمیسیون اصل نود مجلس ضمن انتقاد از شیوه توزیع سبد کالا به خبرگزاری ایسنا اعلام کرد: دولت در حالی اقدام به قرار دادن برنج هندی در سبد کالا کرده که سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت این نوع برنج را آلوده اعلام کرده است.

از حواشی دیگر ارائه‌ی سبد کالایی، “برخورد ناشایست و خلاف شأن شهروندان” از سوی توزیع‌کنندگان می‌باشد که بسیاری آن را نوعی خلف وعد حسن روحانی در “حفظ منزلت شهروند ایرانی” تعبیر کردند.

 

گلایه‌های مردم نسبت به “سبد حقارت” دولت تدبیر و امید”

Advertisements
This entry was posted in armando104 and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s